Bilgi Videoları
Siz de üye olup bilgi içeren video yükleyebilirsiniz.
Hoş Geldiniz
Üye Girişi / Kayıt Ol

Aydınlatma Yönetimi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

URL


Yayın Tarihi: , ekleyen: Admin
Kategori: Elektrik & Elektronik
457 İzlenme

Açıklama

Aydınlatma Yönetimi, aydınlatma yönetim sistemleri

Verimli enerji aydınlatma yönetim sistemleri, ihtiyacınız olduğu zamanda ve yerde, sadece gereken miktarda ışık kullanımını sağlar. Kullanımı kolay ve güvenilirdir, emniyeti ve güvenliği garanti eder, harcamaları azaltır, uluslararası standartlara uyumludur, dayanıklıdır ve çerveye duyarlıdır.

ultrasonik, infrared hareket sensörü

Hareket Dedektörleri ve sahip oldukları teknolojileri

Hareket sensörleri, hareketi algılamak ve aydınlatma alanına uygun sinyalleri göndermek için çesitli teknolojiler kullanır.

PIR (pasif kızılötesi) Teknolojisi
Ultrasonik Teknoloji
Dual Teknoloji

PIR teknolojisi, vücut ısısı ve hareket gibi kızılötesi enerji kaynaklarına reaksiyon vererek hareketi algılar. Sensörler, enerji kaynağı ve ortam arasındaki farklılıkları algılayarak kullanıcıların yerini tespit ederler ve bu alanların aydınlatmasını açmak için sinyal gönderirler. Verimli kullanım için, PIR sensörleri kapsama alanı içerisinde doğrudan görüse gerek duyar.

Bu hareket sensörü çesidi, hareketi algılamak için Doppler sinyalizasyonlarını kullanır. Sensörler, alanda bulunan nesnelerden yansıyacak ultrasonik ses dalgaları gönderir ve sonra ses dalgalarının geri dönme süresini hesaplar. Alanda bir hareket olduğunda, bu ses dalgaları sensör alıcısına farklı frekanslarda dönecektir, bu da sensörün hareketi algılamasını sağlar. Bu teknoloji, sensörün direkt görüş alanında olmadığı ya da aktivite seviyesinin düsük olduğu zamanlarda kullanım için idealdir.Algılam mesasefi PIR dedektörlere göre daha geniştir.

Birden çok algılama teknolojisi kullanan hareket sensörleri genellikle Dual Teknoloji ya da Hybrid Aygıtlar olarak adlandırılır. Bu sensörlerde genellikle PIR ve Ultrasonik teknolojiler bir arada kullanılır. Isıklar, iki sensörün de hareket algılamasıyla açılır ve en az bir sensör hareket algılamaya devam ettiği sürece de açık kalır.

Yorum Yazın

Düzgün bir dille yazılmayan, küfür ya da hakaret içeren yorumlar yayımlanmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
Sponsor Bağlantı