Bilgi Videoları
Siz de üye olup bilgi içeren video yükleyebilirsiniz.
Hoş Geldiniz
Üye Girişi / Kayıt Ol

Sim kart nasıl kesilir? (Micro SIM, Nano SIM)

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

URL


Yayın Tarihi: , ekleyen: Admin
Kategori: Cep Telefonu
73,603 İzlenme

Açıklama

Sim kart nasıl kesilir?, Sim kart küçültme, sim kart kesimi, iphone sim kart küçültme, iphone sim kart kesme, sim kart kesme makinası, simkart küçültme, iphone 5 sim kart kesme video, Sim card. sim kart nasıl küçültülür?

Standart sim kart (Mini SIM) kesilerek Micro SIM (NExus 4 vb. için) veya Nano SIM (iPhone 5 vb. için) nasıl elde edilir? Sim kart nasıl küçültülür?

Sim kart çeşitleri:

Micro sim kart nasıl yapılır?

Sim kart kesim şablonunu indirmek için tıklayın. Sim kart kesim şablonunu. micro sim kart şablon. 

 

Yorum Yazın

Düzgün bir dille yazılmayan, küfür ya da hakaret içeren yorumlar yayımlanmaz.

Yorumlar

  • İlhan Gökay Ekleme Tarihi sim kart yok sorununu mutlaka halledersiniz.önemli...
    samsung galaxi s4 mini akıllı telefon aldım ve eski sim kartım büyüktü olmadı bende iyi bir makasla kesip küçültmeye karar verdim.önemli olan sarı manyetik alana zarar vermemekti.düzgün bir biçimde kestim ve yuvaya yerieştirdim,fakat telefon sim kart yok mesajı verdi ve çok üzüldüm,çünkü sim kart bozuldu ve telefon numaramı değiştirmek zorunda kalacağım diye kaygılandım.defalarca denedim görmedi ve tam vodofone bayiinin yolunu tutmak üzereydim ki son bir hamle ile sim kartı keserken hata yaptığımı farkettim.yaptığım hata şu idi yuvadaki temas siviçleri ile kartın manyetik alanı üst üste tam olarak çakışmıyordu.sim kartın manyetik alanı sağa kayıktı birbirini görmüyordu.mantık olarak manyetik alanı tam ortalamak için ne taraftan kesmem gerektiğini belirledim ve kestim.sim kartı yuvasına taktım ve telefon sim kartı tanıdı.bende derin bir nefes aldım ve çok mutlu oldum.bu küçültme işlemini yaparken önemli olanın el becerisi,dikkat ve mantık yürütme olduğunu öğrendim.önenli olan yuvadaki siviçlerle manyetik alanın üst üste birbirlerini merkezlemeleri,üst üste oturmaları... gerisi hangi taraftan ne kadar keseceğinizi bilmek ve sarı boyalı manyetik alana zarar vermemek.dört tarafından da birazcık küçük veya bol olabilir önemli değil.önemli olan sarı bölgeli alandan kesme yapmayın yeter. en önemlisi de kesme yapmaya başlamadan önce köşeli tarafı kesinlikle karıştırmayın boyalı bir kalemle işaretleyin yada kalemle çizin çünkü kartın okuma yönü çok önemli karıştırırsanız yanlış kesim yapabilirsiniz.kart yuvaya çok rahat ve kasmadan oturmalıdır.bir milim yani bir saç teli kalınlığında bir çapak yada kalınlık sim kartın tam temasını etkiler size sorun yaratır.küçük kestim diye fazlaca üzülmeyin gene söylüyorum önemli olan siviçle manyetik alanın üst üste tam oturması.
    el beceriniz yoksa mantığınızı yürütemiyorsanız küçültme işlemi yapmayın sim kartınız gider ve yeni bir sim kart değişikliği ile numaranız gider.
    buda insanların cebinden öyle yada böyle vatandaşlarımızın cebinden parayı çalma olayıdır.Kapitalizmin özünde insanların cebine el atma ve insanları sömürme olayı vardır.anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...demişler atalarımız.
    atalarımız ne söylemiş ise boşuna söylememiştir.bunu böyle bilelim bize yeter.....
  • ahmet Ekleme Tarihi Thank you very much ! your video i like !...
Sponsor Bağlantı